Toen Jean Louis in 1969 het Domaine de la Grand Cour kocht, was het al een van de oudste domeinen in Fleurie. Het Domaine omvat negen hectare verdeeld over drie aangrenzende terroirs: Grand Cour, Chapelle des Bois en Champagne met wijnstokken van 40 tot 70 jaar.
Sinds 2009 biologisch gecertificeerd, maar ze werken al decennia lang biologisch. Jean-Louis streeft ernaar om terroir wijnen te maken en volgt daarom dezelfde werkwijze voor al zijn wijnen. Hij zegt dat het zo simpel is, maar je moet wel goede inheemse gisten hebben, want hier voegen ze niets toe, geen gist, geen zwavel. Het begint bij de koolzuurgisting van de hele tros. Vanaf dan volgen ze het eerste sap op de bodem als de fermentatie langzaam begint.
Dit is bijna Pinot! Jean Louis kiest voor een lange vinificatie van 2 tot 3 weken waarbij de temperatuur langzaam stijgt van 7 tot 18 graden. Koeler vinifiëren zorgt voor minder tannine-extractie, alleen fruittonen. De typische transparant kleur van Grand Cour ontstaat door de langdurige inweking, niet door hitte.